חידוש מצבות

חידוש מצבות

Table of Contents

 

כאשר אדם קרוב אלינו נפטר אנו מגלים שאנו צריכים להתעסק עם מספר פרטים שלאו דווקא יהיו לנו נעימים כמו סידורי ההלוויה, סידורי השבעה, סעודות לזכרו של המת וגם התקנת מצבה בקברו של הנפטר. אלו הם דברים שלא תמיד קל להתעסק איתם לאור העובדה שאנו צריכים לעשות אותם ברגעים בהם המוות עוד טרי עבורנו. נושא המצבה למרות היותו כאוב, הוא גם נושא שאנו צריכים לשקול בכובד ראש שכן זוהי הדרך הפרטית שלנו להנציח את הנפטר שהיה כה יקר לנו ולמשפחה שלנו.

חידוש מצבה

משפחות רבות בוחרות להנציח את כבודו של הנפטר בעזרת מצבה יפה ויוקרתית חלקן אף בעזרת פסל או מלל ייחודי שיחרט על המצבה של הנפטר. את המצבה יש כמובן להתחיל לתכנן לאחר השבעה שכן לאחר שלושים יום יש לעלות אל הקבר במטרה לגלות את המצבה.

 

במהלך טקס גילוי מצבה אומרים שוב תפילת קדיש לעילוי נשמתו של הנפטר וקוראים משניות. משפחות רבות בוחרות לעשות את טקס גילוי המצבה בחוג מצומצם יותר מזה של ההלוויה וגם בוחרות להקריא נאומים פרטיים יותר אותם נמנעו מלהקריא במעמד הלוויה.

 

קבלן מצבות

את המצבה מי שיתכנן ויבנה הוא קבלן מצבות כאשר כל החלטה בנוגע לעיצוב, חומרי הגלם והמלל הוא של המשפחה בלבד. בקשו מקבלן המצבות עימו בחרתם לעבוד תמונות על מנת שתוכלו לראות את הניראות של המצבה כמו גם לשאוב רעיונות כיצד להנציח את הנפטר בצורה מכובדת ונעימה לכם ולשאר המשפחה. דבר נוסף חשוב מאוד שכדאי להתייעץ עם קבלן המצבות אותו בחרתם לטובת הפרויקט הוא סוג חומרי הגלם מהם תהיה המצבה עשויה. לחומרי הגלם בסופו של דבר יש השפעה על איך תיראה המצבה בעוד כמה שנים שכן מן הסתם מדובר במצבה שצריכה לעמוד כל השנה בחוץ תחת השמש הקופחת, תחת תנאי גשם בחורף, חול ואבק. אותם פגעי טבע כמובן הורסים את הניראות של המצבה בטווח הארוך אך ישנם חומרי גלם שיהיו יותר עמידים בפני פגעי מזג האויר.

 

מה עלינו לעשות על מנת לשמור על המצבה?

בשביל לשמור על המצבה לאורך השנים אך בעיקר בשביל לכבד את הנפטר עלינו לבצע הליך של חידוש מצבות אחת למספר שנים. את חידוש המצבות מבצע גם כן קבלן מצבות כאשר במסגרת התהליך עליו להפוך את הניראות של המצבה מן הקצה אל הקצה על מנת שלאחר מספר שנים בהם סבלה מפגעי מזג האויר השונים ומבלאי טבעי היא שוב תיראה במיטבה, בשאיפה שתיראה חדשה ככל הניתן כמו ביומה הראשון. במסגרת תהליך חידוש מצבות מתבצע ליטוש ונקיון של האבן או השיש כמו גם של הכיתוב על המצבה. מומלץ לבצע תהליך של חידוש מצבות אחת למספר שנים כאשר מספר השנים המדוייק מושפע כמובן מאיכות החומר אותו בחרתם עבור המצבה של הנפטר.

 

כאשר מדובר באבנים על סוגיהם השונים ייתכן ויש צורך לבצע את התהליך אחת לעשר שנים אך במידה ובחרתם חומרים עמידים יותר כמו שיש או גרניט ייתכן ותוכלו לדחות את התהליך ליותר מאחת לעשר שנים. גם בנושא הזה מומלץ להתייעץ עם קבלן המצבות אותו בחרתם על מנת תדעו כל כמה שנים מומלץ לדאוג לליטוש ונקיון יסודי של המצבה בכדי לשמור על אורך חייה. המחיר של חידוש מצבות גם הוא תלוי כמובן בסוג חומר הגלם וכמה עבודה יש להשקיע בחידושה של המצבה, אך ככלל המחיר של התהליך ינוע בין 600 שקלים ל- 1000 שקלים.

מעוניינים בשירותי מצבות?

מעוניינים בשירותי מצבות?

מאמרים אחרונים

מדריך למצבות

  אחת התקופות הלא פשוטות איתן עלינו להתמודד בקושי רב היא לאחר שאנו מאבדים אדם הקרוב אלינו ויש רגש חזק עבור אותו אדם. לא משנה

מחירי מצבות

  מצבה היא דבר מהותי, חשוב ומאוד אישי עבורנו. אנו משקיעים לא מעט מחשבה, זמן והתעסקות עם כל הנושא של בחירת המצבה ליקיר או יקירת

טקס גילוי מצבה

  מוות של אדם במשפחה או של קרוב משפחה הוא תמיד נושא קשה וכאוב. לא משנה אם המוות היה צפוי עקב מחלה קשה או פתאומי

גלילה לראש העמוד