מדריך למצבות

מדריך למצבות

Table of Contents

 

אחת התקופות הלא פשוטות איתן עלינו להתמודד בקושי רב היא לאחר שאנו מאבדים אדם הקרוב אלינו ויש רגש חזק עבור אותו אדם. לא משנה אם מדובר בקרוב משפחה, חבר או שכן, ששומעים על אבדן זה תמיד דבר לא פשוט כלל וכלל.  כל אדם מהקטן ועד הגדול יצטרך בשלב כזה או אחר להתמודד עם אבדן של אדם הקרוב לו. אבל, אף אחד לא אמר שהחיים הם פיקניק. יש רגעים קשים ועלינו פשוט להתמודד איתם, למרות הקושי וזו גם הגדולה של אדם. בדיוק בזמנים כאלה על המשפחה והקרובים להפגין כוחות נפשיים, לאתר את האנרגיות הנכונות ולהתמודד עם כל מה שכרוך בכדי שניתן יהיה להתמודד עם התקופה הזאת ולהתכונן ללוויה ולשבעה.אחת ההחלטות שמלוות משפחות בתקופה של אבדן הוא בחירת מצבה. לפני שבוחרים את המצבה, הסגנון, ממה היא תהיה עשויה וכדומה, עלינו לבחור קבלן מצבות.

 

קבלן מצבות מיהו ומה תפקידו?

התפקיד של קבלן המצבות הוא לעזור למשפחה לקבל את ההחלטות הנכונות לגבי המצבה  ולקחת בחשבון את הצרכים של המשפחה בעיקר בהיבט של התקציב. קבלן מצבות טוב הוא קבלן שמצליח בכמה רגעים להכיר את האדם שנפטר ולקלוע לטעמם של הקרובים. הוא זה שאמור לסייע לבני המשפחה לבחור את החומר ממנו המצבה תהיה עשויה, את הגוון, הכיתוב ועוד. בנוסף, תפקידו של קבלן המצבותהוא גם להנחות את בני המשפחה לגבי הכללים שקיימים בבית הקברות בו הנפטר נקבר. מדובר בתפקיד סופר חשוב ומהותי, עליו להפגין רגישות רבה, סבלנות ואמפטיה משום שמדובר בהחלטות שישפיעו על הדרך שבה אותם אדם יונצח.

 

איך לבחור קבלן מצבות

כאשר ניגשים לבחור קבלן מצבות יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב. קודם כל הוא הניסיון של הקבלן בתחום. כדאי לבחור אדם אשר מכיר ומבין את כל סוגי האבנים, ידע לספר לכם על התכונות, היתרונות אל מול החסרונות של כל אבן ואבן. שימו לב, אתם הולכים להשקיע במשהו שהוא לכל החיים ולכן עדיף אם אפשר להשקיע באבן שהיא יותר איכותית הדורשת מינימום תחזוקה מאשר להתחיל לשקם ולתקן את המצבה כל כמה שנים. המצבה ממוקמת בחוץ ועם השנים היא תיחשף לפגעי מזג אויר כמו לחות, שמש, מים ורוח לכן, ככל שנבחר באבן טובה, חזקה ואיכותית יותר, כך גם התחזוקה לאורך השנים תהיה קלה. אמנם זה נראה לכם עכשיו כמו הוצאה כבדה אולי ובכל זאת, בטווח הארוך אתם חוסכים כסף ללא כל ספק. דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב בתהליך של בחירת קבלן מצבות הוא בהיבט של הקשר האישי והיחס שאתם מקבלים מבעל המקצוע.מומלץ מאוד לבחור במישהו שאתם מתחברים אליו ברמה האישית, מישהו אמפתי ומכיל, שידע להסביר לכם על סוגי המצבות מצד אחד ומצד שני לשקף לכם את מה שמתאים לכם, כי אנחנו לא תמיד יודעים במה לבחור, בטח בתקופה מבלבלת שכזו. תמיד תוכלו להיעזר בהמלצות דרך אנשים שאתם מכירים, לדבר עם הקבלן, לשאול שאלות וכמובן כדאי גם להתרשם מעבודות קודמות של הקבלן. למרות שהבחירה הרבה פעמים צריכה להיות מהירה, שווה להשקיע את הזמן הזה וללכת עם הלב שלכם בטח בנושא רגיש כל כך.

 

תכנון מצבה כמה זה אמור לעלות?

המצבות יכולות להיבנות מקשת רחבה של חומרים שמשפיעים על המחיר שלהן. העיצוב שאנו בוחרים משפיע גם כן על המחיר. כשמדובר במצבה העשויה מאבן חברון הנוחה לליטוש ועיבוד המחירים נעים בין 2,900-6,000 ש“ח. כשמדובר במצבת שיש טורקי המחירים נעין בין 4,000-7,000 ש“ח. מצבות בזלת, גרניט ואבן גלילית יקרות הרבה יותר ועולות בממוצע בין 7,000-20,000 ש“ח.

מעוניינים בשירותי מצבות?

מעוניינים בשירותי מצבות?

מאמרים אחרונים

מדריך למצבות

  אחת התקופות הלא פשוטות איתן עלינו להתמודד בקושי רב היא לאחר שאנו מאבדים אדם הקרוב אלינו ויש רגש חזק עבור אותו אדם. לא משנה

מחירי מצבות

  מצבה היא דבר מהותי, חשוב ומאוד אישי עבורנו. אנו משקיעים לא מעט מחשבה, זמן והתעסקות עם כל הנושא של בחירת המצבה ליקיר או יקירת

טקס גילוי מצבה

  מוות של אדם במשפחה או של קרוב משפחה הוא תמיד נושא קשה וכאוב. לא משנה אם המוות היה צפוי עקב מחלה קשה או פתאומי

גלילה לראש העמוד