ציטוטים לרשום על מצבה

ציטוטים לרשום על מצבה

Table of Contents

 

ציטוטים לרשום על מצבהאין ספק שאחד הדברים היותר קשים שאנו צריכים להתמודד איתם בחיינו היא תחושת האובדן של בן משפחה או חבר קרוב. האובדן מלווה אותנו תקופה ארוכה גם לאחר פטירתו של האדם הקרוב אלינו במיוחד אם מדובר בבן משפחה או חבר קרוב שליווה אותנו שנים רבות.

ההלוויה ולאחר מכן השבעה הם אירועים בהם אנו עוברים סערת רגשות של ממש אך בו בזמן עלינו לדאוג לסידורים רבים עבור הנפטר כמו סידורי ההלוויה, ארגון השבעה והעלייה לקבר בתום השבעה כמו גם סעודות שעלינו לארגן במהלך השבעה או כאשר אנו קמים מן השבעה, כל עדה בהתאם למסורת שלה.

 

הקושי בבחירת מצבה וציטוטים לרשום על המצבה

אחד הדברים שקשה להתמודד איתם הוא בחירת המצבה שכן מעבר לעובדה שזוהי המצבה עבור בן משפחה אהוב שזה עתה הלך ואנו עוד לא מעכלים זאת, אנו צריכים לבחור כמעט באופן מיידי בכדי שהמצבה תהיה מוכנה לעלייה לקבר בשלושים יום לפטירת היקר שלנו, את תוכנה של המצבה, איך היא תיראה וכמובן מה יהיה כתוב על המצבה. ישנם מקרים בהם לא ניתן לכתוב ציטוטים או מספר מילים בעלות גוון אישי על המצבה של היקר שלנו אך אלו הם מקרים בודדים בהם בית העלמין לא מאפשר זאת אך זה תקף בעיקר לבתי עלמין צבאיים שם המדיניות היא לשמור על אחידות כיאה לארגון גדול כמו צה״ל. לכן כל המצבות נראות בדיוק אותו הדבר וכתוב עליהם מלל באותה התבנית. לפני שאנו בוחרים את המילים או הציטוט שאנו רוצים לכתוב על המצבה של היקר שלנו חשוב להיוועץ עם הנהלת בית העלמין ולראות מה הם הם מאפשרים ומה הם אינם מאפשרים לנו לפני שאנחנו מגיעים להחלטה בנושא.

ציטוטים למצבה

על פי ההלכה היהודית, אין מניעה לכתוב מספר מילים אישיות על המצבה שינציחו את מי שהיה אותו אדם כאשר המניעה היחידה היא לכתוב דברים שיפגעו בשמו או ישמיצו את הנפטר לאחר מותו, דבר שככל הנראה משפחות גם כך לא ירצו לכתוב את המצבה. על פי ההלכה זוהי דרך בה ניתן לתאר את הנפטר בפני ה׳ כאשר המשפט שיהיה כתוב על המצבה יסכם את האישיות ומהות שלו בקצרה.

 

דוגמאות לציטוטים לרשום על מצבה

איל לבחור ציטוטים למצבהאנשים רבים בוחרים דווקא להשתמש בציטוט מן המקרא כאשר ישנם לא מעט ציטוטים שיכולים להתאים לחריטה על מצבה כאשר חלק מאותם ציטוטים מתארים את האדם שהיה, חלק מתארים את החבר שהיה או חלקם את העובדה שהיה צדיק. אנשים אחרים בוחרים דווקא לחרוט על המצבה ציטוט משיר שאותו הם אוהבים או הנפטר אהב וגם כן מאפיין אותו.

דבר נוסף שנפוץ מאוד הוא לכתוב משפט שמאפיין את אותו אדם כאשר לא מדובר בציטוט אלא משפט אחד במלל חופשי שמתאר את האדם שהיה הנפטר. כמו למשל שהוא היה אדם טוב לכל הבריות, היה מלאך על פני האדמה וכדומה.

 

מה העלות של חריטת מלל על מצבה?

העלות של חריטת מלל על מצבה משתנה כמובן בהתאם למספר האותיות אותן אנו רוצים לחרוט וכמובן מה האיכות של החריטה אותה אנו רוצים לקבל. כלל חריטה פשוטה תעלה לנו סביב ה- 5 ש״ח עד 10 ש״ח לאות אך במידה ואנו נרצה חריטה איכותית יותר עם יציקת עופרת לתוכה המחיר ינוע בין 9 ש״ח ועד 14 ש״ח לאות. במידה ונרצה להדביק אותיות על המצבה המחיר של כיתוב כזה ינוע בין טווח מחירים של 30 ש״ח עד 60 ש״ח ויקבע בהתאם לחומר ממנו עשויות האותיות.

מעוניינים בשירותי מצבות?

מעוניינים בשירותי מצבות?

מאמרים אחרונים

מדריך למצבות

  אחת התקופות הלא פשוטות איתן עלינו להתמודד בקושי רב היא לאחר שאנו מאבדים אדם הקרוב אלינו ויש רגש חזק עבור אותו אדם. לא משנה

מחירי מצבות

  מצבה היא דבר מהותי, חשוב ומאוד אישי עבורנו. אנו משקיעים לא מעט מחשבה, זמן והתעסקות עם כל הנושא של בחירת המצבה ליקיר או יקירת

טקס גילוי מצבה

  מוות של אדם במשפחה או של קרוב משפחה הוא תמיד נושא קשה וכאוב. לא משנה אם המוות היה צפוי עקב מחלה קשה או פתאומי

גלילה לראש העמוד